B=D+E tzn. Byznys je permanentní Deprese a Euforie, ale řešení této nešťastné rovnice je  následující:
B= D/x + Ex tzn. Deprese se rozdělí mezi počet členů BD a Euforie se umocní stejným počtem BD členů, oslavujme úspěch.

Kdo jsme my aneb co můžete (a nemůžete) očekávat v BD.


Business Development, na rejstříku také Bussines Development, slovy klientu z korporátního prostředí „Bídýčko“ je (pěkně byznysovsky) personálně-poradenská společnost. Bydlí v Bezva Domě v Maiselovce, kde ´Genius loci´ vytvořil to správné místo pro Bost Dobré (někdy to B na počátku není ideální :-) nápady, jak poradit našim klientům, co dělat s jejich nespokojenými, málo spokojenými, případně potenciálně nespokojenými (ještě ve společnosti nepracují) zaměstnanci. Také jak motivovat a rozvíjet ty zatím spokojené.

BD má od počátku své historie jako svou mantru heslo „Bude Dobře“. Jeden ze společníků dovedl tuto mantru k dokonalosti založením partnerské společnosti specializované na trénink zejména obchodníků, která nese název Sales Development, SD aneb „Stále Dobře“. Bude Dobře může znamenat budou peníze (Maiselovka je přeci jen v srdci židovského města), ale také Bude Dobře s lidmi kolem. BéDéčko totiž tvoří soubor odborníků v HR, kteří vedle své hlavní specializace jsou také snílky, nadšenci, gurmány a a a... a vůbec. Lidmi. Ve svém snílkovství se tedy všichni snažíme vytvořit prostor lidem, kteří jsou podobného ražení, tzn. dokáží přicházet s nápady a ty dále rozvíjet a realizovat. Pro naše klienty to znamená spolupráci s lidmi, kteří dokáží najít řešení ne dle šablon, zajetých kolejí a běžně uznávaných schémat, ale takové, které bude sedět jako (jak se řekne zadek na hrnec slušněji???) v konkrétní společnosti a hlavně! Bude životaschopné, realistické a přinese pozitivní výsledek.

Že to není možné?

Je. Aby to ale nebylo úplně sci-fi, také je to u nás někdy blázinec a to doslova. Ne nadarmo se zaobíráme myšlenkou zřízení „mad-house“ pro stárnoucí a vysloužilé BD zaměstnance. Řízení této společnosti totiž spočívá v jejím neřízení, což zní malinko nelogicky, ale přesně vystihuje realitu. Jednatelé společnosti totiž, těžce poznamenáni striktní firemní kulturou korporací, se rozhodli, že všichni, kdož budou v BéDé, se musejí umět řídit sami. Zní to neskutečně, na druhé straně tento způsob neřízení skýtá prostor pro rozvoj minimálně schopnosti sebeřízení, vlastní zodpovědnosti atd., což někdy fakt bolí. Netvrdíme, že to je prostor pro všechny a že to občas „nedrhne“. Někdy se BD zdá být více neorganizovaným chaosem než čímkoliv jiným, ale i takové je BD. Směrem k našim chlebodárcům: důležitý je výsledek ;-) a ten u nás stojí zato.

Co tedy můžete očekávat? Ne zcela standardní prostředí kanceláří, (a není to jen vymalováním zářivými barvami, z nichž neotrlým jedincům trnou zuby) shluk minimálně stejně „barevných“ lidí jako jsou stěny (očekávejte originály, ne kopie a není to barvou kůže), vůni dobré kávy a ukrutnou žlutou sedačku, na které se dobře sedí. Kromě toho, a to je vlastně nejdůležitější, mozky, které dříve či později vymyslí řešení Vámi zadaných projektů.

Naopak neočekávejte zápisy z jednání, sáhodlouhé e-maily (vlastně vůbec e-maily), osobní (nebo minimálně telefonický) kontakt je osobní kontakt:) Stejně tak se nedočkáte formálního kontaktu s předem jasně danými postupy. Ale není to vlastně paráda, přátelé?
 

Kde nás najdete

Pokud Ti to nestačí, napiš.

Tvůj email
text
Kdo je nej?


Vybíráme ze slovníčku

Hledáme zaměstnance do mladého kolektivu, zajímavé platové ohodnocení.
zjisti překlad

Něco pro sraby

Vytisknuto z www.jsmefunky.eu