Pracovní příručka

Jak dát výpověď

Je mnoho způsobů, jak se zbavit práce, některé z nich jsou i elegantní a malá část z těch elegantních Vám zajistí i odstupné.

 Dobrý den, rozhodl jsem se dát výpověď, prosím o ukončení poměru.

Tak tohle je ale jen pro lidi bez fantazie, pokud to ovšem neokořeníte tím, že to řeknete třeba uklízečce, nebo oblečen jen do plavek. 

Efektnější metodou je spojit výpověď s pomstou (alespoň slovní). V závislosti na tom, kdo je hlavní příčinou Vašeho odchodu, doplňte vhodné osoby a obsazení:

 Hele já už se na vás na všechny nemůžu dívat. Dostal jsem lepší nabídku a za tyhle prachy ať to dělá někdo jinej (doplnit prásknutím dveřmi, celý kolektiv je v rozkladu).

Kratší variantou je Čau šmejdi. Ale pozor na pracoviště, kde se takhle běžně komunikuje, kolegové by si to mohli vyložit tak, že jdete prostě zase o něco dřív domu.

Velmi často je příčinou odchodu neshoda s nadřízeným. Tam doporučujeme tyto metody:

 • Vytrvale parkovat na místě Vašeho nadřízeného. Pokud Vás někdy předběhne, zaparkujte těsně za něj, aby nemohl vyjet, nebo zavolejte odtahovku. Zvýšení účinku lze dosáhnout tím, že budete běhat po kacelářích a ptát se, kterej vůl má auto s spzetkou 1J3 1848.
 • V některých případech stačí, když šéfa zařadíte do svého mailing listu lidí, kterým v pracovní době rozesíláte "zajímavé emaily" od podobně intenzivně pracujících kamarádů. Až přijde šéfovi 8 mejlů za hodinu, z toho 3 videa  minimálně po 20 MB a pár vtipů na šéfy, můžete si balit věci.
 • Pokud máte zaměstnání, kde se nepracuje s počítačem, určitě si ho do práce pořiďte. 
 • Pokud máte zaměstnání, kde se pracuje s počítačem, máte výhodu, zaměstnavatel Vám zajistil v přepočtu (podle toho, na jakou narazíte zastavárnu) 300 - 500 piv.

 

Pokud pracujete v sektoru, kde jsou běžnou věcí tzv. ZLATÉ PADÁKY, máte vystaráno. Stačí použít kouzelnou formulku 

Tuto investici považuji za zcela bezpečnou.

Pak stačí chvilku počkat a můžete si v náhle získaném volném čase užívat náhle získané prostředky.

 


  Vybíráme ze slovníčku

  Hledáme zaměstnance do mladého kolektivu, zajímavé platové ohodnocení.
  zjisti překlad

  Něco pro sraby

  Vytisknuto z www.jsmefunky.eu